Technika nélkül nincs oktatás

Veszprém - Oktatótáblák és elektronikus ellenőrző könyv, interaktív tan- és oktatóeszközök kiállításokkal és előadásokkal mutatták be a legmodernebb oktatáspiaci újításokat és módszereket a Sulibörzén, a Balaton Plázában.

A huszonegyedik század technikai vívmányaival, dokumentumkamerákkal, digitális palatáblákkal és tananyagokkal ismerkedtek pedagógusok és diákok egyaránt a közelmúltban rendezett Sulibörzén, amelyen Némedi Lajos alpolgármester köszöntőjében elmondta, a tudás iránti vágyunk alapvető, ennek fejlesztéséhez pedig elengedhetetlenek a korszerű eszközök.

Az elektronikus tollal működő interaktív tábla több veszprémi szakiskola kedvence. Ezek előnye, hogy írás közben a kezünkkel is hozzáérhetünk a táblához, mivel nem érzékeli vezérjelként érintésünket. Az egyre elterjedtebb E-ellenőrzőkönyv pedig közvetlenül az iskolai elektronikus naplóból olvassa ki az adatokat, így azonnal naprakész információkat jelenít meg.

A technikai újítások széleskörű tárházát ismertető, sportprogramokkal is színesített roadshow-n táncos és zenés műsorok szórakoztatták a közönséget.

- A cikk a naplo-online.hu / Kultúra és oktatás rovatában jelent meg -

A cikkben említett kiállításon a Stiefel Eurocart Kft. is részt vett digitális tananyagaival és interaktív eszközeivel.

Ön itt van: Főoldal Interaktív eszközök Hírek az interaktív tábla világából Technika nélkül nincs oktatás